Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Imieniny


23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Do końca roku zostało;343 dni.

Dzień Kobiet
niedziela, 01 kwietnia 2012 20:38

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym oprócz składanych życzeń znalazła się zachęta do dbania o zdrowie i urodę poprzez zdrowe odżywianie!

 
Festiwal Gier Logicznych
niedziela, 01 kwietnia 2012 20:24

W sobotę 10 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Gier Logicznych, który odbywał się w hali sportowej w Tarnowie Opolskim. Mieli okazje poznać wiele nowych gier, pograć ze sobą nawzajem, jak również wziąć udział w organizowanych tam zawodach. Wśród wielu różnych gier każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

 
Ferie zimowe
sobota, 14 stycznia 2012 20:28

Śnieżek pruszy

marzną uszy.

Szczypie mróz

czapkę włóż.

Bezpiecznego wypoczynku życzą Wasi nauczyciele.

 


 
Jasełka
sobota, 14 stycznia 2012 19:54

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w okresie przedświątecznym organizujemy wspólnie spotkanie wigilijne i jasełka.

W tym roku szkolnym przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy I. Rodzice „małych aktorów” chętnie włączyli się w przygotowania do występu, zadbali  o piękne kostiumy i odpowiednie rekwizyty. Zespół flecistów zagrał piękny koncert kolęd. (Program artystyczny został zaprezentowany w szkole, a następnie, po świętach, w kościele parafialnym w Kosorowicach. Doszły nas słuchy, że występ podobał się. Za wszystkie pochlebne recenzje – dziękujemy).

Podczas dalszej części uroczystości, jak nakazuje świąteczna tradycja, wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Przy dźwiękach kolęd dzieci i dorośli życzyli sobie wzajemnie zdrowia, wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Przy stole nakrytym białym obrusem uczniowie częstowali się potrawą wigilijną. W tym roku podano krokiety  z kapustą  i grzybami oraz czerwony barszcz, a na deser ciasto. Krokiety przygotowane przez mamę Natalii W. z klasy III oraz ciasto, które upiekła mama Kuby P. Z kl. III,  były przepyszne (jest to niezależna opinia wszystkich uczestników wieczerzy, również wieloletnich „niejadków”). Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Następne znów za rok.

Wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tej miłej uroczystości ( rodzicom nauczycielom, pracownikom obsługi, przedstawicielom SU , dzieciom...) serdecznie dziękujemy.

 
Życzenia
czwartek, 22 grudnia 2011 17:07

Jak obyczaj każe stary, 
według ojców naszych wiary, 
chcemy złożyć Wam życzenia, 
z dniem Bożego Narodzenia. 
Niech ta Gwiazdka Betlejemska, 
która wschodzi tuż po zmroku, 
da Wam szczęście i pomyślność, 
w nadchodzącym Nowy Roku.

 
Kiermasz bożonarodzeniowy
czwartek, 15 grudnia 2011 22:36

Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, rodzice uczniów naszej szkoły ochoczo zaangażowali się w przygotowanie Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Okazało się, że ze zwykłych materiałów (makaron, orzechy, siano, patyczki, szyszki, papier...)powstały niezwykłe świąteczne przedmioty. Rodzice po raz kolejny wykazali się pomysłowością artystyczną i talentem kulinarnym. Powodzeniem cieszyły się pyszne pierniczki i ciastka oraz przepiękne piernikowe ozdoby (domki i choinki). Kupującym podobały się także przeróżne świąteczne stroiki, świeczniki, serwetki i inne ozdoby - wszystkie oryginalne i ręcznie wykonane.

Swój cenny czas mamy poświęcały nie tylko na przygotowanie oferty handlowej, ale także systematycznie przez trzy tygodnie "dyżurowały" przy stoiskach kiermaszu w kościele - reklamowały, zachwalały i z sukcesem sprzedawały.

W niedzielę 11 grudnia 2011 r. odbyła się w sali przy OSP impreza środowiskowa " Weihnachtsmarkt" organizowana przez lokalne koło TSKN. W organizację tej imprezy włączyła się również nasza szkoła. Oprócz stoisk, na których rodzice sprzedawali ozdoby świąteczne i ciasta, nasi uczniowie zaprezentowali program artystyczny.

 
Mikołajki
wtorek, 13 grudnia 2011 21:41

6 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z innymi dziećmi z Kosorowic uczestniczyły w imprezie mikołajkowej organizowanej wspólnie przez Radę Sołecką, księdza proboszcza, szkołę i przedszkole. Dzieci zaprezentowały program artystyczny oraz bawiły się wspólnie z Mikołajem. Na koniec każdy otrzymał słodki prezent od Mikołaja.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 16 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach