Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Imieniny


11 Sierpnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Herman,
Ligia, Lukrecja,
Włodzimierz,
Włodziwoj, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało;143 dni.

Spotkanie z pisarką

W dniu 14.11.2011 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pisarką - panią Jolantą Reisch-Klose, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim. Pisarka opowiadała dzieciom o swojej pracy, zaprezentowała swoje książki:" Wielka przeprowadzka fasolki Karolki", " Przygody kropelki Amelki", "Ćma Beatka szuka mamy". Następnie dzieci zadawały pytania, a kilku śmiałków ( same dziewczyny) pokusiły się o wymyślenie i zaprezentowanie własnych opowiadań zainspirowanych przygotowanymi przez pisarkę obrazkami.

 
Święto Niepodległości
wtorek, 15 listopada 2011 21:36

10 listopada uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa trzecia starała się przybliżyć wszystkim ten temat poprzez program artystyczny, na który składały sie wiersze oraz pieśni patriotyczne. Gościliśmy również na naszym apelu panią dyrektor Marię Konieczny.

 
Zielona Szkoła w Spale
wtorek, 15 listopada 2011 17:09

Nasza szkoła od kilku już lat bierze udział w konkursie "Magiczna puszka" organizowanym przez firmę Recal. W ciągu całego roku szkolnego odbywa się zbiórka puszek aluminiowych, które później są oddawane do punktu skupu. W ubiegłym roku szkolnym 2010/2011 nasza placówka uzyskała pierwsze miejsce spośród szkół naszej gminy. Nagrodą dla szkoły było urządzenie wielofunkcyjne, a 3 najlepsi uczniowie otrzymali nagrody w postaci Mp4 i Mp3. Oprócz tych nagród dostaliśmy również zaproszenie dla opiekuna i 2 uczniów, na "Zieloną szkołę" do Spały. W czasie tego trzydniowego wyjazdu uczniowie wraz z opiekunem zwiedzali zakład produkcyjny " Pepsi- coli" w Michrowie, zakład produkujący puszki aluminiowe w Radomsku, uczestniczyli w grach i zabawach edukacyjnych jak również z basenu oraz boisk Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. W drodze powrotnej mieli również okazję zwiedzić Pałac Kultury i Nauki w Warszawie oraz zobaczyć stację metra.

 
Pasowanie
wtorek, 15 listopada 2011 17:04

12 pażdziernika odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Po przedstawieniu programu artystycznego oraz przejściu krótkiego testu, w którym dzieci udowodniły, że nadają się na uczniów, zostały one uroczyście pasowane. W tym roku szkolnym dołączyło do grona naszych uczniów aż 11 osób. Mamy nadzieję, że wszyscy będą się starali sumiennie wypełniać swoje obowiązki oraz zgodnie żyć z koleżankami i kolegami, tak jak obiecywali w składanej przysiędze. Życzymy im wielu radości i sukcesów!

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 17 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach