Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Imieniny


11 Sierpnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Herman,
Ligia, Lukrecja,
Włodzimierz,
Włodziwoj, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało;143 dni.

Dzień Ziemi
środa, 10 czerwca 2015 19:21

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Najpierw uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali krótki występ z tej okazji, a następnie powtórzyliśmy wiadomości na temat ochrony środowiska, a zwłaszcza selektywnej zbiórki odpadów, w praktycznym działaniu. Kolejnym punktem programu był szkolny konkurs ekologiczny. Uczniowie popisywali się wiedzą na temat otaczającego ich środowiska i jego ochrony. Zwycięzcami konkursu w poszczególnych klasach zostali: klasa 1- Milena Blaut, Agata Palka i Łukasz Sobota, klasa 2 - Dawid Mateja, klasa 3 - Magdalena Komorowska. Ostatnim punktem obchodów była prezentacja multimedialna pt."Polskie Parki Narodowe".

 
Spotkanie z higienistką
wtorek, 05 maja 2015 00:00

20 kwietnia odbyło się spotkanie z higienistka szkolną, podczas którego omawiany był temat zdrowego odżywiania. Uczniowie mieli możliwość powtórzyć i usystematyzować swoja dotychczasową wiedzę na ten temat, jak również zdobyć nowe informacje.

 
Cyrk
piątek, 17 kwietnia 2015 00:00

10 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia widowiska cyrkowego. Artyści cyrkowi, którzy odwiedzili nas w szkole, zaprezentowali m.in żonglerkę, tresurę psa, magiczne sztuczki i występy clowna. Najwięcej emocji wzbudził jednak taniec z wężem, po którym chętni mogli go dotknąć i pogłaskać.

 
Dzień Otwarty
niedziela, 12 kwietnia 2015 00:00

W sobotę 28 marca miał miejsce Dzień Otwarty Szkoły. W tym dniu zaprosiliśmy dzieci, które w przyszłym roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej, by wraz z rodzicami odwiedzili nasza szkołę. Przyszli uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z miejscem, w którym będą się uczyć, z nauczycielami oraz wziąć udział w zajęciach adaptacyjnych.

 
Powitanie wiosny
piątek, 10 kwietnia 2015 11:11

23 marca witaliśmy wiosnę. Tradycyjnie już odbył się barwny pochód z Marzanną i gaikiem. Wznosząc głośne okrzyki przeszliśmy na boisko pod lasem, gdzie odbyło się przeganianie zimy. Mamy nadzieję, że skuteczne Uśmiech

 
Wyjazd do Krasiejowa
piątek, 10 kwietnia 2015 11:02

W ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii, uczniowie klas I ( filia i PSP w Tarnowie Opolskim) pojechali na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Dzieci brały udział w niezwykłych zajęciach edukacyjnych w cyfrowym Parku Ewolucji.  Stały się podróżnikami w czasie – temponautami. Dzięki nowoczesnej technologii, odbyły lot promem kosmicznym na orbitę wokółziemską. „przenosiły się” w czasie o miliony lat, poznając losy naszej planety. Kolejnym etapem podróży był wehikuł czasu. Ciekawą wiedzę na temat pochodzenia człowieka i ewolucji zawierały wystawy i ekspozycje. Dużym przeżyciem było oglądanie potężnych gadów wodnych sprzed tysięcy lat w trójwymiarowym Prehistorycznym Oceanarium. Strach się bać! Po tylu atrakcjach i emocjach wszystkim smakował obiad. Widzieliśmy w Krasiejowie bardzo ciekawe rzeczy, ale nie wszystko. Warto pojechać tam jeszcze raz.

 
Bal karnawałowy
niedziela, 22 lutego 2015 13:39

11 lutego odbył się w naszej szkole Bal karnawałowy. Z tej okazji odwiedzili nas "dziwni przebierańcy". Chyba dobrze się bawili, bo wszyscy podrygiwali w rytm muzyki. Nie obyło się również bez różnych śmiesznych konkurencji. A jak było to zobaczcie sami...

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach