Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Imieniny


11 Sierpnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Herman,
Ligia, Lukrecja,
Włodzimierz,
Włodziwoj, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało;143 dni.

Zajęcia w Teatrze Lalki i Aktora
niedziela, 22 lutego 2015 13:23

W ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach zorganizowanych w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. W trakcie zajęć obejrzeli spektakl, zaznajomili się z różnymi rodzajami lalek występujących w teatrze, a także brali udział w teatrze cieni.

 
Jasełka
niedziela, 22 lutego 2015 13:03

Jak co roku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczennice i uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka. Wszyscy pięknie opanowali swoje role, a dzięki zaangażowaniu rodziców mogli wystąpić również w pięknych kostiumach. Po przedstawieniu był czas na łamanie się opłatkiem, życzenia i  wspólna Wigilię.

 
Przedstawienie
niedziela, 22 lutego 2015 12:43

W ramach zajęć teatralnych uczennice i  uczniowie klasy II i III, pod opieką pani Marii Konieczny, przygotowali przedstawienie pt."Jaś i Małgosia". Wszyscy byli bardzo zaangażowani w przygotowanie spektaklu. Efekt swojej pracy zaprezentowali koleżankom i kolegom z przedszkola. Mamy nadzieję, że się im podobałoUśmiech

 
Warsztaty
piątek, 05 grudnia 2014 11:30

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Podczas warsztatów artystycznych, prowadzonych przez panią Anię Wocław, robiliśmy świąteczne stroiki. W zajęciach wzięli udział chętni rodzice, część uczniów oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy wykazali się talentem, pomysłowością i cierpliwością. W miłej atmosferze powstały ozdoby, które będą sprzedawane podczas kiermaszu w kościele parafialnym. Na kiermasz trafią też pyszne świąteczne pierniki, wypiekane przez mamy naszych uczniów.  Fundusze ze sprzedaży zasilą konto Rady Rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i umiejętności na rzecz naszej szkoły.

 
Święto Niepodległości
niedziela, 23 listopada 2014 17:22

Niedawno odbył się w naszej szkole apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczennice klasy trzeciej w krótkim przedstawieniu starały się przybliżyć młodszym koleżankom i kolegom to ważne wydarzenie w dziejach Polski. Dopełnieniem kwestii mówionych były pieśni patriotyczne oraz prezentacja multimedialna.

 
Wycieczka do oczyszczalni ścieków
niedziela, 23 listopada 2014 17:16

W ramach realizacji "Szkolnego programu ekologicznego" wybraliśmy się 29 października do oczyszczalni ścieków w Kosorowicach. Na miejscu dzieci poznały ogólnie kolejne etapy oczyszczania ścieków, jak również oglądały pod mikroskopem organizmy znajdujące się w ściekach.

 
Zajęcia w "Zaczarowanym Świecie"
niedziela, 23 listopada 2014 16:51

W ramach projektu FŚNiT uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach prowadzonych w "Zaczarowanym Świecie" - czyli pracowniach eksperymentalno - doświadczalnych w Opolu. Uczniowie podzieleni na grupy odwiedzali różne pracownie, gdzie mogli między innymi popróbować swoich sił w sterowaniu robotem, poznali wybrane zagadnienia związane z magnetyzmem i prądem, próbowali gry na różnych instrumentach muzycznych itp. Dzieci z przyjemnością brały udział w zajęciach, jak również chętnie chwaliły się swoja dotychczasową wiedzą z różnych dziedzin nauki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach