Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Imieniny


11 Sierpnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Herman,
Ligia, Lukrecja,
Włodzimierz,
Włodziwoj, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało;143 dni.

Pasowanie oraz DEN
wtorek, 14 października 2014 09:55

7 października był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole. Właśnie wtedy odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pierwszej klasy przygotowali występ artystyczny, którym przekonali wszystkich zgromadzonych, że jak najbardziej mogą zostać pasowani na uczniów. Po uroczystym pasowaniu przeszliśmy do dalszej części uroczystości - obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Był to czas na chwilę refleksji podczas prezentacji pt."Dawna szkoła". Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, a rodzice i nauczyciele również powspominać, jak to kiedyś w szkole było... Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. Serdecznie dziękujemy!

 
Sprzątanie świata
czwartek, 02 października 2014 11:59

19 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Aby choć trochę "uwolnić" Ziemię od śmieci, porządkowaliśmy teren boisk pod lasem. Mamy nadzieje, że dzięki takim działaniom, dzieci będą pamiętały, żeby nie zanieczyszczać swojego otoczenia.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego
czwartek, 02 października 2014 11:53

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W naszym gronie powitaliśmy siedmioro pierwszoklasistów. Mamy nadzieję, że będą się dobrze wśród nas czuli i szybko przyzwyczają się do nowych obowiązków.

 
Dzień Matki
wtorek, 03 czerwca 2014 15:02

Dzień Matki

Szkolna uroczystość z okazji Dnia Matki odbyła się 29 maja (czwartek). Wszystkie Mamy przybyły na spotkanie, więc żadne dziecko nie było smutne. Najpierw uczniowie  zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Pod kierunkiem pani R. Smolczyk pięknie grali na instrumentach utwory „Panie Janie”, piosenkę o zegarach  i hymn Unii Europejskiej. Następnie składali życzenia w formie multimedialnych prezentacji, przygotowanych na zajęciach komputerowych. Uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie „Moja mama czaruje”.  A  później wszystkie mamy dostały gorące życzenia, podarunki, niezliczone buziaki i „ przytulaki”. Była też niespodzianka – pucharki z deserami, które dzieci przygotowały własnoręcznie. W trakcie słodkiego poczęstunku goście i dzieci obejrzeli występy deklamacyjne uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Tarnowie Opolskim. Było się czym pochwalić! Bardzo podobał się też występ taneczny. Uczniowie wszystkich klas wspólnie zatańczyli taniec regionalny „Trojak”. Na zakończenie spotkania dzieci zaprezentowały samodzielnie wykonane  i wyreżyserowane teatrzyki kukiełkowe do bajek: „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka” i „Czerwony Kapturek”. Są one efektem zajęć realizowanych w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Techniki.

Dzieci z naszej szkoły na pewno kochają swoje Mamy i potrafią pięknie to okazać.

 
Gminny Konkurs Recytatorski i Ortograficzny
wtorek, 03 czerwca 2014 14:49

27 maja nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim i Ortograficznym, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Tarnowie Opolskim. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Larysz, Patryk Cichoń i Szymon Lotz, którzy recytowali wiersze Danuty Wawiłow oraz Anna Łukaszczyk, Wiktoria Dyga i powtórnie Szymon Lotz, którzy pisali dyktando. Udało im się zająć czołowe miejsca. W konkursie recytatorskim Szymon Lotz zajął I miejsce, a Daria Larysz - III miejsce. Również w konkursie ortograficznym Szymon Lotz zajął II miejsce. GRATULUJEMY !!!

 
Wycieczka klasy II
czwartek, 29 maja 2014 18:57

12 maja uczennice klasy drugiej razem z wychowawczynią p. Dorota Tymczyszyn pojechały odwiedzić koleżanki i kolegów z klasy II a PSP w Tarnowie Opolskim. Tam spotkaliśmy się również z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Nakle. Wspólnie odwiedziliśmy kościół parafialny pod wezwaniem św. Marcina, gdzie ksiądz proboszcz oprowadzał nas i opowiadał kościele. Następnie odwiedziliśmy Urząd Gminy, gdzie spotkaliśmy się z  Wójtem Gminy. Na koniec poszliśmy do szkoły, gdzie odwiedziliśmy Izbę Tradycji. Był też czas na wspólne gry i zabawy sportowe na hali gimnastycznej.

 
3 Maja
czwartek, 29 maja 2014 18:47

30 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczennice klasy drugiej, w krótkim przedstawieniu, przybliżyły koleżankom i kolegom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Chociaż ta tematyka jest jeszcze trudna dla uczniów klas 1-3, mamy nadzieję, że choć ogólnie zapamiętają, dlaczego 3 maja jest ważnym dla Polaków świętem narodowym.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach