Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Imieniny


11 Sierpnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Herman,
Ligia, Lukrecja,
Włodzimierz,
Włodziwoj, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało;143 dni.

Dzień Ziemi
wtorek, 13 maja 2014 14:28

23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Klasa druga przygotowała przedstawienie kukiełkowe pt. "Leśne spotkanie", w którym zwierzęta martwią się stanem Ziemi i bezmyślnością ludzi. Po przedstawieniu i dyskusji na temat zagrożeń oraz sposobów ochrony środowiska, uczniowie przystąpili do wykonania plakatów. Mamy nadzieję, że tego typu działania,. przyczynią się do ukształtowania w młodych ludziach postawy odpowiedzialności za stan środowiska.

 
Lekcja otwarta
wtorek, 22 kwietnia 2014 19:17

10 kwietnia, w związku ze zbliżającymi się świętami, odbyły się w naszej szkole zajęcia otwarte pt." Wielkanocne zwyczaje". Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację dotyczącą różnych technik zdobienia jaj, a następnie mieli możliwość popisania się własnymi umiejętnościami i inwencją twórczą w trakcie zdobienia pisanek. Serdecznie dziękujemy mamom za przybycie i poświęcony czas.

 
Dni Otwarte PSP w Tarnowie Op.
wtorek, 22 kwietnia 2014 19:08

Nasza szkoła czynnie włącza się w realizację projektu, którego celem jest przybliżanie i pielęgnowanie tradycji naszego regionu. Uczniowie klas I-III przygotowali pokaz tańca śląskiego „Trojak”. Dziewczynki  i chłopcy, w strojach ludowych, bardzo ładnie zaprezentowali układ taneczny podczas Dni Otwartych Szkoły w Tarnowie Opolskim.

Dzieci wzięły też udział w zajęciach plastycznych, wykonywały proste ozdoby wielkanocne oraz obejrzały zbiory w izbie tradycji. Po dużej dawce wrażeń wszyscy chętnie częstowali się tradycyjnym żurem.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniach do występu oraz w przewozie dzieci do Tarnowa Opolskiego. Specjalne podziękowanie przekazujemy pani dyrektor PSP w Tarnowie Opolskim oraz PSP 26 w Opolu za możliwość wypożyczenia strojów ludowych.

 
Powitanie wiosny
czwartek, 03 kwietnia 2014 21:05

Rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. 21 marca, uczniowie naszej szkoły, zgodnie z tradycją, żegnali odchodzącą zimę i witali "zieloną" porę roku. W barwnym korowodzie nieśli słomiane kukły i kolorowe gaiki. Było dużo śpiewu, krzyku i śmiechu. Spalone Marzanny zabrały zimę za morze, a z nami została piękna pogoda, zielone listki na drzewach, stokrotki, motyle... i wesoła zabawa na świeżym powietrzu. Witaj wiosno!

 
Bal karnawałowy
wtorek, 04 marca 2014 15:59

4 lutego odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Wszyscy uczniowie zaprezentowali ciekawe przebrania. Dodatkową atrakcją w czasie balu był teatrzyk kukiełkowy oraz mini- warsztaty tańca breakdance. Uczniowie mieli okazje nie tylko do "tanecznego" szaleństwa, ale również mogli wziąć udział w różnych zabawach i konkursach. Myślę, że wszyscy wrócili tego dnia do domu zmęczeni ale zadowoleni. Teraz pozostaje czekać na następny bal za rok...

 
Dzień Babci i Dziadka
wtorek, 04 marca 2014 15:45

28 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Program artystyczny z tej okazji przygotowała klasa I. Uczniowie pozostałych klas również zaprezentowali się w przygotowanych inscenizacjach wierszy i piosence. Po występach nadeszła pora na życzenia - zarówno ustne, jak i w formie prezentacji multimedialnej, wręczenie upominków (przygotowanych przez dzieci własnoręcznie) oraz słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że babcie i dziadkowie miło spędzili czas w towarzystwie swoich wnucząt. Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości serdecznie dziękujemy za pomoc.

 
Wigilia
niedziela, 05 stycznia 2014 13:57

Czas świąt Bożego Narodzenia, jak co roku w naszej szkole, przywołujemy wigilijnym spotkaniem. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy III. Wszyscy doskonali zagrali swoje role. Scenografia, piękne kostiumy, rekwizyty, śpiewane pastorałki i zapach świerkowych choinek wprowadzały  bożonarodzeniowy nastrój. Dziewczynki z klasy II grały kolędy na fletach, a uczniowie klasy pierwszej na dzwonkach. Później, jak nakazuje świąteczna tradycja, składaliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Przy stole nakrytym białym obrusem uczniowie częstowali się świątecznymi ciastami i owocami. Wszystkim bardzo podobało się śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tej miłej uroczystości: rodzicom, księdzu proboszczowi, panu leśnikowi, nauczycielom, pracownikom obsługi, dzieciom... serdecznie dziękujemy i życzymy szczęśliwego Nowego Roku! Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III  zostały  również zaprezentowane 28 grudnia, w kościele parafialnym w Kosorowicach.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach