Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Imieniny


11 Sierpnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Herman,
Ligia, Lukrecja,
Włodzimierz,
Włodziwoj, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało;143 dni.

Konkurs "Drzewo genealogiczne"
piątek, 03 stycznia 2014 18:15

W ramach realizacji programu "Ja i mój region" odbył się w listopadzie konkurs plastyczny pod hasłem "Drzewo genealogiczne mojej rodziny". Uczniowie, oprócz tego, że musieli zagłębić się w historię swoich przodków, wykazali się też dużą pomysłowością w zakresie formy. Były drzewa rysowane na papierze, wykonane na styropianie oraz drzewa wycinane z drewna. Jury miało trudny wybór i przyznano kilka równorzędnych miejsc.

 
mikołajki
piątek, 03 stycznia 2014 18:03

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci dzień - 6 grudnia. Najpierw był prezent od Mikołaja w szkole - słodkie "co nieco" i  zaproszenie do kina na film pt. "Kraina lodu". Wieczorem dzieci spotkały się z Mikołajem w sali OSP, gdzie zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Głównym punktem programu był taniec w wykonaniu dworzan i dam dworu. Po zakończeniu występów była jeszcze wspólna zabawa z Mikołajem, no i oczywiście prezenty...

 
Lekcja muzealna w Bierkowicach
środa, 04 grudnia 2013 00:00

26 listopada, w ramach realizacji programu „Mój region i ja”, uczniowie naszej szkoły wyjechali do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Uczestniczyli w ciekawej prezentacji multimedialnej na temat tradycyjnych ozdób choinkowych. Dowiedzieli się, skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinkowych drzewek, jakie ozdoby dawniej wykonywano i czym strojono domostwa na święta. Podczas warsztatów dzieci wykonywały tradycyjne ozdoby z wykorzystaniem naturalnych materiałów: słomy, bibuły, opłatka. Pracowały indywidualnie (zrobiły „świat” z opłatka) i w zespołach (powstały kolorowe łańcuchy, ptaszki...) Każdy zabrał do domu porcję wiedzy o naszej kulturze, zwyczajach, tradycji oraz własnoręcznie wykonaną ozdobę na choinkę.

 
11 listopada
piątek, 15 listopada 2013 00:00

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy III  przygotowali program literacko-muzyczny, w którym przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne z okresu walk o wolność Polski. Próbowali też dać odpowiedź na pytanie „Jak dziś być patriotą?”.  Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślały: galowe stroje uczniów i nauczycieli, wzorowo odśpiewany hymn państwowy, pieśni patriotyczne oraz  scenografia w barwach narodowych. Wszyscy uważnie i godnie uczestniczyli w tej krótkiej " lekcji historii", oddając tym samym hołd Polakom, którzy walczyli i ginęli za wolność ojczyzny.

 
wizyta klasy 2a
piątek, 08 listopada 2013 00:00

W listopadzie odwiedzili nas uczniowie klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim wraz z wychowawczynią p. Gizelą Sziroky. Podczas wspólnych zajęć tworzyliśmy oryginalne prace plastyczne z liści. Był też czas na wspólną zabawę oraz słodki poczęstunek, za przygotowanie którego serdecznie dziękujemy mamom uczennic klasy drugiej.

 
Pamiętamy o bohaterach
czwartek, 07 listopada 2013 00:00

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych. Pamiętamy o swoich bliskich zmarłych, ale staramy się również pielęgnować pamięć o zmarłych bohaterach narodowych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zapalili znicze przed pomnikiem słynnego powstańca - Karola Pawlety.

 
Różańce
wtorek, 05 listopada 2013 00:00

W miesiącu październiku dzieci przygotowywały na lekcje religii różańce. Pomysły były przeróżne... Powstały różańce z kasztanów, piłeczek ping-pongowych, żelków, ziemniaków, nakrętek itd. Wszystkie wykonane różańce można było podziwiać do końca października na korytarzu szkolnym.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach