Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Imieniny


11 Sierpnia 2020
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Aleksander, Herman,
Ligia, Lukrecja,
Włodzimierz,
Włodziwoj, Zuzanna,
Zula
Do końca roku zostało;143 dni.

Ku pamięci...
czwartek, 03 listopada 2016 20:23

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych odbyliśmy spacer na pobliski cmentarz. Dzieci zapaliły światełka pamięci na grobach bliskich. Byliśmy też pod pomnikiem powstańca – Karola Pawlety. Razem z przedszkolakami uczyliśmy się pielęgnować pamięć         o zmarłych bohaterach narodowych.

 
Dzień Edukacji Narodowej
poniedziałek, 17 października 2016 20:22

Dzień Edukacji Narodowej rozumiemy jako święto wszystkich, którzy są związani ze szkołą czyli pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Wiemy też, że nauczanie to proces wielowymiarowy i każdy czasem jest „nauczycielem”. Dlatego uczniowie klasy III przygotowali krótki spektakl kostiumowy pt. „Sen o książkach”, w którym przekonywali młodszych kolegów i koleżanki, że czytanie książek jest ważne i ciekawe. Z czasem okaże się, czy byli dobrymi belframi. W ramach zachęty wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali zabawne zakładki do książki (ręcznie wykonane).

Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za miłe spotkanie i piękne życzenia.

 
Konkurs piosenki niemieckojęzycznej
poniedziałek, 03 października 2016 20:08

Pod koniec września uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie piosenki niemieckojęzycznej gminy Tarnów Opolski. Festiwal, pod mottem przyjaźni i sąsiedztwa zjednoczył przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów naszej gminy. Dziewczynki z naszej szkoły bardzo dobrze zinterpretowały motto festiwalu w związku z czym  zostały wyróżnione w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych udanych występów.

 
Dzień chłopaka
poniedziałek, 03 października 2016 19:46

30 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki z klasy III nie zapomniały o swoich kolegach: wymyśliły i przygotowały niespodzianki. W tym dniu młodzi i starsi chłopcy zostali obdarowani wypiekami domowej roboty i innymi słodyczami. Fajne babeczki zrobiły pyszne babeczki (mufinki) dla naszych wyjątkowych chłopaków! Było miło!

Kobietki liczą na rewanż w marcu...

 
Rozpoczęcie roku szkolnego
wtorek, 06 września 2016 00:00

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Po wakacjach stawili się w komplecie uczniowie klasy II i III.. W naszym gronie serdecznie powitaliśmy... jednego  pierwszoklasistę, który dołączy do uczniów klasy II. Chłopiec dzielnie wkroczył w szkolne progi. Złożył uroczyste ślubowanie, przyrzekł sumiennie wypełniać swoje obowiązki i został pasowany na ucznia. Mamy nadzieję, że koleżanki i koledzy ze starszych klas zaopiekują się naszym pierwszakiem – jedynakiem. Powitaliśmy również nowego pracownika – panią uczącą języka niemieckiego. Wszystkim życzymy dużo sił do pracy oraz wiele radości i sukcesów w nowym roku szkolnym.

 
Zakończenie roku szkolnego
piątek, 24 czerwca 2016 09:50

W piątek 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Dzieci na zakończenie przedstawiły. piękny program artystyczny, prezentując również swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Zostały również wręczone nagrody za konkurs "Magiczna puszka" ( I miejsce w gminie dla szkoły w Kosorowicach oraz indywidualny tytuł "Super zbieracza" dla Floriana Kowola) oraz konkurs "Zbiórka makulatury", w którym I miejsce zdobyła Agata Palka, II Magda Ciolek, III Nadia Suchostawska. Następnie wszyscy odebrali świadectwa i nagrody książkowe za cały rok ciężkiej pracy. Dziękujemy rodzicom za przygotowany poczęstunek. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!

 
Wycieczka
piątek, 17 czerwca 2016 11:12

W piątek, 10 czerwca 2016 r., pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Staniszcz Małych. Tam odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne. Przemiła panie opowiedziały nam skąd się bierze miód i jak ciężko pracują pszczoły. Dowiedzieliśmy się też jak robi się masło i ser. Piekliśmy też ekologiczne ciasteczka, które wszystkim bardzo smakował. Dowiedzieliśmy się też czym kiedyś malowały dzieci, kiedy jeszcze nie można było kupić farb w sklepie. Później na tekturowych krążkach malowaliśmy kwiaty dla naszych mam. Była też okazja do innej zabawy:skakaliśmy na trampolinach i po sianie, huśtaliśmy się i jeździliśmy gokardami. Bawiliśmy się świetnie. Po południu bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach