Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Imieniny


23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Do końca roku zostało;343 dni.

Konkurs plastyczny
piątek, 24 maja 2013 00:00

W ramach realizacji programu "Szkoła promująca zdrowie" odbył się szkolny konkurs plastyczny. Chętni uczniowie wykonywali plakaty pod hasłem "NIE - dla nałogów". Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, zarówno pod względem ujęcia tematu, jak również wykorzystanych technik. Nie lada sztuką okazało się ocenianie prac konkursowych. Ostatecznie jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce (równorzędnie): Dominika Zmuda i Patryk Cichoń

II miejsce (równorzędnie): Daria Larysz, Karolina Patolla i Szymon Lotz

 
Tydzień Promocji Zdrowia
sobota, 11 maja 2013 00:00

W ramach tygodnia promocji zdrowia odbyły się w naszej szkole rozgrywki sportowe na boisku pod lasem, konkurs plastyczny "Cztery razy tak", podczas którego uczniowie w grupach wykonywali plakaty propagujące zdrowy styl życia. Uczniowie bawili się również podczas przerwy w rytmie disco. W ostatnim dniu odbył się kurs pierwszej pomocy.

 
Dbamy o pomnik Karola Pawlety
wtorek, 07 maja 2013 00:00

Uczniowie naszej szkoły od lat opiekują się pomnikiem miejscowego patrioty -  Karola Palety. W tym roku posadzili świeże kwiaty, posprzątali teren wokół pomnika i systematycznie dbają o to miejsce. Jest to wyraz poszanowania tradycji i pamięci historycznej.

 
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
wtorek, 07 maja 2013 00:00

W dniu 6 maja odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy trzeciej przybliżyli koleżankom i kolegom z młodszych klas wydarzenia sprzed lat, które wpisały się w karty historii Polski.

 
Dzień Ziemi
środa, 01 maja 2013 00:00

Dnia 23 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania świata w ramach obchodów Dnia Ziemi. Wyposażeni w rękawice i worki wyruszyliśmy porządkować pobliski plac zabaw. Jak widać na zdjęciach, wszyscy pracowali z zaangażowaniem. Kolejnym zadaniem było dosadzanie krzewów, przywiezionych przez pana sołtysa, na skwerku przy remizie OSP. Była to też doskonała lekcja przyrody, gdyż każdy miał okazję własnoręcznie posadzić nową roślinkę.

 
Dzień Otwarty
niedziela, 07 kwietnia 2013 19:55

 

Dnia 23 marca 2013 roku w Filialnej Publicznej Szkole Podstawowej  w Kosorowicach  zorganizowano Dzień Otwarty. Miał on na celu zaprezentowanie naszej szkoły przyszłym uczniom i ich rodzicom. Goście   mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, warunkami kształcenia i zapleczem dydaktycznym. Odbywały się też zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2013/2014.

W trakcie spotkania przedszkolaki, pod okiem starszych koleżanek i kolegów, uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Z zapałem wykonywały wielkanocne ozdoby przy specjalnie przygotowanym stanowisku. Samodzielnie wyklejały papierowe jajka i malowały gipsowe figurki. Wszystkie prace były piękne i dzieci otrzymały je na pamiątkę.

Podczas wizyty goście obejrzeli projekcję multimedialną, prezentującą przykłady dotychczasowej działalności edukacyjno - wychowawczej naszej szkoły, w której zapewniamy dzieciom bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój w przyjaznej i twórczej atmosferze. Prezentacja była okazją do pokazania dorobku szkoły, metod pracy z dziećmi i współpracy z rodzicami.

Przedszkolaki i ich rodzice uczestniczyli także w lekcji otwartej przeprowadzonej z uczniami klasy III. Zajęcia przygotowano w oparciu o metodę integracji sensorycznej według Doroty Dziamskiej. Prace plastyczne tworzone są m.in. w trakcie rytmicznego rysowania. Jest to forma zajęć, w której mogą uczestniczyć dzieci o różnorodnym stopniu rozwoju motorycznego, dlatego nasi mali goście aktywnie włączyli się w wykonanie zadania. Efektem wspólnej pracy-zabawy była piękna praca plastyczna „Wiśniowy sad”.

Zainteresowanie wzbudziły też ekspozycje prac uczniów, przygotowane w każdej z sal lekcyjnych oraz galeria dyplomów na szkolnym korytarzu. Aby umilić wspólnie spędzony czas, nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali domowe, wielkanocne wypieki. Przy kawie i słodyczach dobrze się rozmawiało.

Rodzicom i dzieciom, których mieliśmy okazję gościć, serdecznie dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas.

Kierownik, nauczyciele, pracownicy i uczniowie FPSP w Kosorowicach

 
Powitanie wiosny
piątek, 05 kwietnia 2013 16:18

21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Dzieci ( z pomocą rodziców Puszcza oczko)  już wcześniej przygotowały piękne kukły - Marzanny. Zrobiły również kolorowe gaiki - symbol wiosny. Następnie ruszyliśmy barwnym korowodem, wspólnie z koleżankami i kolegami z przedszkola, na boisko pod lasem. W czasie marszu dzieci starały się głośnymi okrzykami przegonić zimę. Po dotarciu na miejsce Marzanny zostały spalone, a tym samym zima - pożegnana.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 12 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach