Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Imieniny


23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Do końca roku zostało;343 dni.

Spotkanie z leśniczym
piątek, 05 kwietnia 2013 15:56

W marcu odwiedził naszą szkołę pan leśniczy. Podczas spotkania z uczniami opowiadał o lesie, roślinach i zwierzętach tam żyjących. Odpowiadał również na zadawane przez dzieci pytania. A było ich wiele....

 
Teatrzyk
czwartek, 04 kwietnia 2013 15:12

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt: "Jaś i Małgosia", w wykonaniu przyjezdnych artystów. Po spektaklu była również możliwość zrobienia ciekawych zdjęć.

 

 
Dzień Babci i Dziadka
poniedziałek, 28 stycznia 2013 17:57

Specyfiką i zaletą naszej szkoły jest jej kameralność. Wykorzystujemy ten fakt planując uroczystości integracyjne z udziałem uczniów i ich najbliższych.

W styczniu 2013 roku doskonałą okazją do spotkania w szkole trzech pokoleń była uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Śnieg i mróz nie odstraszyły zaproszonych gości. Licznie przybyli seniorzy  z radością obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci z klasy I i II (pod kierunkiem pani D. Tymczyszyn). Wysłuchali prezentacji muzycznych. Dostali od wnucząt moc gorących życzeń i własnoręcznie wykonanych upominków. Ochoczo i z godnym pozazdroszczenia wigorem brali udział w konkursach  i zabawach (np.: „Jaka to melodia”-  retro ).  Zdobywali medale i buziaki.

Zacni goście śmiali się, gawędzili, wspominali i chwalili serwowane smakołyki . Mogli na własnej skórze przekonać się o słuszności powiedzenia „niedaleko pada jabłko...”, bowiem wszystkie ciasta zostały przygotowane przez mamy naszych uczniów, a przecież tajniki wiedzy cukierniczej przekazywane są z pokolenia na pokolenie...

Wszystkim szanownym Babciom i Dziadkom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości. Jeszcze raz życzymy stu lat w zdrowiu i radości.

Gorąco dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc w zorganizowaniu tego miłego spotkania.

Kierownik i nauczyciele filii w Kosorowicach

 
Konkurs "Weihnachtslieder"
poniedziałek, 28 stycznia 2013 17:46

We wtorek 22 stycznia odbył się w sali OSP w Kosorowicach konkurs kolęd  i piosenek bożonarodzeniowych organizowany przez DFK Tarnów Opolski. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice i obie zdobyły czołowe miejsca:

Wiktoria Dyga piosenką " Lieber, guter Weihnachtsmann" wywalczyła II miejsce

Karolina Patolla piosenką " Ich wünsche mir..." wywalczyła III miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Bal przebierańców
poniedziałek, 28 stycznia 2013 17:40

„Czas na bale w karnawale” – w styczniu uczniowie naszej szkoły bawili się na balu przebierańców zorganizowanym w PSP w Tarnowie Opolskim. Była to doskonała okazja do tańców, zabaw i harców, ale też możliwość spotkania się z koleżankami i kolegami z macierzystej szkoły. Pomysłowe kostiumy i przebrania naszych uczniów świadczą o talentach i zaangażowaniu rodziców i dzieci.

 
Wigilia w szkole
poniedziałek, 28 stycznia 2013 17:29

Tradycją naszej szkoły jest wspólne spotkanie związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dnia 22 grudnia 2012 roku dzieci, pracownicy szkoły i goście wzięli udział w szkolnej Wigilii. Uczniowie klasy II (pod kierunkiem wychowawczyni, pani J. Dziadosz-Łozińskiej) zaprezentowali pełne świątecznego nastroju  „Jasełka”. Dzieci wykazały się talentem aktorski  i muzycznym. Rodzice ofiarnie pomagali w „organizowaniu” kostiumów  i rekwizytów. Niewątpliwym walorem występu była piękna scenografia. Zgodnie ze świątecznym zwyczajem był stół nakryty biały obrusem, opłatek, składanie życzeń i poczęstunek. Wszyscy dzielili radość wspólnego kolędowania.

 
sprawozdanie z kiermaszu
piątek, 04 stycznia 2013 00:00

Sprawozdanie z wyników zbiórki publicznej

przeprowadzonej przez Radę Rodziców

przy Filialnej Publicznej Szkole Podstawowej

w Kosorowicach.

 

 

Informujemy, że na podstawie pozwolenia Decyzja Wójta Gminy Tarnów Opolski z dnia 07.12.2012r. została przeprowadzona zbiórka publiczna podczas Kiermaszu Świątecznego  w Kosorowicach dnia  9 grudnia 2012r.

W wyniku zbiórki zebrano środki pieniężne w kwocie 719 zł (siedemset dziewiętnaście złotych). Całkowity dochód zostanie przeznaczony na opłacenie wyjazdów do kina i teatru uczniom naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz księdzu proboszczowi za  zaangażowanie w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki.

 

Przewodnicząca Rady Rodziców

FPSP w Kosorowicach

Mariola Cichoń

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 13 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach