Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Imieniny


23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Do końca roku zostało;343 dni.

Konkurs "Mam talent"
czwartek, 14 czerwca 2012 16:47

I Gminny Konkurs Talentów

W sobotę 2 czerwca uczniowie klasy trzeciej prezentowali swoje umiejętności w      I Gminnym Konkursie Talentów pod hasłem "Gwiazdy są nie tylko w telewizji- My też mamy talent". Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury uczniowie grali na fletach utwór "Love me tender" Elvisa Presley`a.

 
Wizyta w OSP
czwartek, 14 czerwca 2012 16:35

wizyta w OSP

1 czerwca wszyscy uczniowie i nauczyciele byli z wizytą remizie  OSP w Kosorowicach. Wcześniej na zajęciach szkolnych dzieci przygotowały dla strażaków upominek w postaci rysunków na temat „Strażacy przy pracy”. W czasie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć z bliska sprzęt, którym posługują się strażacy w akcjach ratowniczych. Strażacy demonstrowali działanie specjalistycznych urządzeń (nożyce do cięcia samochodów, maski tlenowe, urządzenia alarmowe...). Uczniowie obejrzeli też pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia pełnego wyposażenia wozów strażackich i siedzenie za kierownicą. Jeszcze większa uciecha towarzyszyła samodzielnym próbom używania prawdziwej strażackiej „sikawki”. Nikt nie przepuścił takiej okazji! Strażacy przygotowali dla dzieci jeszcze jedną niespodziankę – słodki poczęstunek. Dziękujemy!!!

 
Dzień Matki
czwartek, 31 maja 2012 17:22

Dzień Matki klasa III

W poniedziałek 28 maja odbyła się w klasie trzeciej uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny oraz wręczyły mamusiom własnoręcznie przygotowane upominki. Był też czas na zabawę. Dzieci musiały wykazać się znajomością gustów i preferencji swoich mam. Mamusie także miały okazję udowodnić, jak dobrze znają swoje dzieci. Najwięcej emocji było jednak podczas konkurencji, w których trzeba było ubrać i nakarmić swoje dziecko.Śmiech

 
Zawody pływackie
czwartek, 31 maja 2012 17:11

konkursy

Uczeń naszej szkoły Kacper Kowol dodatkowo rozwija swoją sprawność fizyczną poza zajęciami szkolnymi. Doskonali technikę pływania na zajęciach sekcji pływackiej w Gogolinie. W sobotę 26 maja zdobył II miejsce w zawodach pływackich. Otrzymał dyplom i puchar. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej
środa, 30 maja 2012 21:12

konkurs piosenki niemieckiej

W sobotę 26 maja w czasie festynu w Tarnowie Opolskim odbył się Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej "Ich kann singend Deutsch". Nasza szkołę reprezentowali uczniowie pierwszej klasy: Wiktoria, Julianna, Angelika, Adrian, Szymon i Patryk. Wykonali piosenkę pt: " Hey, Pipilangstrumpf". Zajęli 2 miejsce wsród 11 wykonawców walczących w kategorii szkół podstawowych. GRATULUJEMY !!!

 
3 Maja
poniedziałek, 14 maja 2012 20:36

27 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy trzeciej, w krótkim przedstawieniu, przybliżyli swoim koleżankom i kolegom wydarzenia z przeszłości naszego państwa. Przypomnieli jak doszło do uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji oraz ukazali sylwetki jej twórców.

 
Pierwszy Dzień Wiosny
niedziela, 01 kwietnia 2012 20:47

21 marca tradycyjnie żegnaliśmy zimę, a witaliśmy wiosnę. Uczniowie przeszli "barwnym i hałaśliwym" korowodem na boisko pod lasem, niosąc wykonane wcześniej (przy pomocy rodzicówUśmiech) Marzanny. Tam nasze "zimowe panny" zostały spalone, aby zima ustąpiła już miejsca wiośnie.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 15 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach