Pasowanie Pierwszaków
piątek, 23 października 2015 10:52

16 października 2015r. odbyła się uroczystość "Pasowania pierwszoklasistów na uczniów". Uczniowie klasy pierwszej do tego dnia przygotowywali się miesiąc. Efektem tej ciężkiej pracy były pięknie wyuczone role, piosenki i tańce. Poddawani byli również przez "Czarownicę" i "Skrzaty"(uczniowie kl.II i III) różnym sprawdzianom, które zaliczyli na piątkę. Obecni na uroczystości goście oraz nauczyciele potwierdzili, że udało się z "mięczaków zrobić pierwszaków". Następnie wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przez panią kierownik Grażynę Śmichurę pasowani na uczniów. Na dowód tego, że zostali uczniami otrzymali legitymacje szkolne oraz przyborniki z ołówkami. W tym dniu uczniowie klasy II i III przygotowali również krótki występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej.