22 Lutego 2018
Wrócisław

Lekcja muzealna w Bierkowicach
środa, 04 grudnia 2013 00:00

26 listopada, w ramach realizacji programu „Mój region i ja”, uczniowie naszej szkoły wyjechali do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Uczestniczyli w ciekawej prezentacji multimedialnej na temat tradycyjnych ozdób choinkowych. Dowiedzieli się, skąd pochodzi zwyczaj ubierania choinkowych drzewek, jakie ozdoby dawniej wykonywano i czym strojono domostwa na święta. Podczas warsztatów dzieci wykonywały tradycyjne ozdoby z wykorzystaniem naturalnych materiałów: słomy, bibuły, opłatka. Pracowały indywidualnie (zrobiły „świat” z opłatka) i w zespołach (powstały kolorowe łańcuchy, ptaszki...) Każdy zabrał do domu porcję wiedzy o naszej kulturze, zwyczajach, tradycji oraz własnoręcznie wykonaną ozdobę na choinkę.