22 Lutego 2018
Wrócisław

Wigilia
niedziela, 05 stycznia 2014 13:57

Czas świąt Bożego Narodzenia, jak co roku w naszej szkole, przywołujemy wigilijnym spotkaniem. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy III. Wszyscy doskonali zagrali swoje role. Scenografia, piękne kostiumy, rekwizyty, śpiewane pastorałki i zapach świerkowych choinek wprowadzały  bożonarodzeniowy nastrój. Dziewczynki z klasy II grały kolędy na fletach, a uczniowie klasy pierwszej na dzwonkach. Później, jak nakazuje świąteczna tradycja, składaliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Przy stole nakrytym białym obrusem uczniowie częstowali się świątecznymi ciastami i owocami. Wszystkim bardzo podobało się śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu tej miłej uroczystości: rodzicom, księdzu proboszczowi, panu leśnikowi, nauczycielom, pracownikom obsługi, dzieciom... serdecznie dziękujemy i życzymy szczęśliwego Nowego Roku! Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III  zostały  również zaprezentowane 28 grudnia, w kościele parafialnym w Kosorowicach.