Dni Otwarte PSP w Tarnowie Op.
wtorek, 22 kwietnia 2014 19:08

Nasza szkoła czynnie włącza się w realizację projektu, którego celem jest przybliżanie i pielęgnowanie tradycji naszego regionu. Uczniowie klas I-III przygotowali pokaz tańca śląskiego „Trojak”. Dziewczynki  i chłopcy, w strojach ludowych, bardzo ładnie zaprezentowali układ taneczny podczas Dni Otwartych Szkoły w Tarnowie Opolskim.

Dzieci wzięły też udział w zajęciach plastycznych, wykonywały proste ozdoby wielkanocne oraz obejrzały zbiory w izbie tradycji. Po dużej dawce wrażeń wszyscy chętnie częstowali się tradycyjnym żurem.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniach do występu oraz w przewozie dzieci do Tarnowa Opolskiego. Specjalne podziękowanie przekazujemy pani dyrektor PSP w Tarnowie Opolskim oraz PSP 26 w Opolu za możliwość wypożyczenia strojów ludowych.