Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Imieniny


23 Stycznia 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Do końca roku zostało;343 dni.

Dzień Matki
wtorek, 03 czerwca 2014 15:02

Dzień Matki

Szkolna uroczystość z okazji Dnia Matki odbyła się 29 maja (czwartek). Wszystkie Mamy przybyły na spotkanie, więc żadne dziecko nie było smutne. Najpierw uczniowie  zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Pod kierunkiem pani R. Smolczyk pięknie grali na instrumentach utwory „Panie Janie”, piosenkę o zegarach  i hymn Unii Europejskiej. Następnie składali życzenia w formie multimedialnych prezentacji, przygotowanych na zajęciach komputerowych. Uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie „Moja mama czaruje”.  A  później wszystkie mamy dostały gorące życzenia, podarunki, niezliczone buziaki i „ przytulaki”. Była też niespodzianka – pucharki z deserami, które dzieci przygotowały własnoręcznie. W trakcie słodkiego poczęstunku goście i dzieci obejrzeli występy deklamacyjne uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim w Tarnowie Opolskim. Było się czym pochwalić! Bardzo podobał się też występ taneczny. Uczniowie wszystkich klas wspólnie zatańczyli taniec regionalny „Trojak”. Na zakończenie spotkania dzieci zaprezentowały samodzielnie wykonane  i wyreżyserowane teatrzyki kukiełkowe do bajek: „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka” i „Czerwony Kapturek”. Są one efektem zajęć realizowanych w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Techniki.

Dzieci z naszej szkoły na pewno kochają swoje Mamy i potrafią pięknie to okazać.

 


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach