Wyjazd do Krasiejowa
piątek, 10 kwietnia 2015 11:02

W ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii, uczniowie klas I ( filia i PSP w Tarnowie Opolskim) pojechali na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Dzieci brały udział w niezwykłych zajęciach edukacyjnych w cyfrowym Parku Ewolucji.  Stały się podróżnikami w czasie – temponautami. Dzięki nowoczesnej technologii, odbyły lot promem kosmicznym na orbitę wokółziemską. „przenosiły się” w czasie o miliony lat, poznając losy naszej planety. Kolejnym etapem podróży był wehikuł czasu. Ciekawą wiedzę na temat pochodzenia człowieka i ewolucji zawierały wystawy i ekspozycje. Dużym przeżyciem było oglądanie potężnych gadów wodnych sprzed tysięcy lat w trójwymiarowym Prehistorycznym Oceanarium. Strach się bać! Po tylu atrakcjach i emocjach wszystkim smakował obiad. Widzieliśmy w Krasiejowie bardzo ciekawe rzeczy, ale nie wszystko. Warto pojechać tam jeszcze raz.